پودر بند کشی رنگی

پودر بند کشی رنگی

این روزها استفاده از روش‌های قدیمی از جمله دوغاب منسوخ شده است. به جای آن از انواع پودر بند کشی پلیمری و پودر بند کشی رنگی استفاده می‌کنند. مواد اولیه مصرف شده برای تولید پودر بند کشی رنگی شامل مواردی همچون؛ سیمان، فیکلر، انواع مواد معدنی، رزین آکریلیک می‌شوند. بعد از ترکیب پودر بند کشی رنگی با آب یک ملات یک دست به وجود می‌آید.

برای آشنایی بهتر با پودر بند کشی رنگی ابتدا با پودر بند کشی پلیمری آشنا می‌شویم.

یکی از کارهای مهم در طول کاشی کاری و نصب انواع سرامیک، استفاده از پودر بندکشی است. برای اینکه زیبایی کاشی و سرامیک در حین نصب حفظ شود و هچنین به منظور پر کردن فضای بین کاشی و سرامیک و جلوگیری از نفوذ و سرایت آب و رطوبت بین کاشی و سرامیک از پودر بند کشی استفاده می‌شود. به دلیل مشکلاتی که در طول نصب کاشی ایجاد می‌شد، این روزها استفاده از روش‌های قدیمی از جمله دوغاب منسوخ شده است. به جای آن از انواع پودر بند کشی پلیمری و پودر بند کشی رنگی استفاده می‌کنند.

مواد اولیه مصرف شده برای تولید پودر بند کشی رنگی شامل مواردی همچون؛ سیمان، فیکلر، انواع مواد معدنی، رزین آکریلیک می‌شوند. بعد از ترکیب پودر بند کشی رنگی با آب یک ملات یک دست به وجود می‌آید. دلیل یک دستی ملات این است که در مورد اولیه این نوع پودر بند کشی چسب پودری وجود دارد. این پودر بند کشی، به دلیل انعطاف پذیری بالا، و داشتن الاستیسیته در ساختار خود، هنگام کار به آسانی در بین فضای بین کاشی و سرامیک نفوذ می‌کند. این ماده در برابر لرزش ها نیز ماندگار است.

مزیت ها و کاربردهای پودر بند کشی رنگی

پودر بند کشی رنگی، برای بند کشی کردن انواع کاشی و سرامیک مناسب است و کارکرد بسیار خوبی در این زمینه دارد. برای درزگیری کردن انواع سرویس بهداشتی، وان، استخر، حمام، و سونا می‌توان از پودر بند کشی رنگی استفاده کرد. به منظور بند کشی کردن انواع سازه‌های بتنی و سیمانی نیز می توان از این نوع پودر بند کشی استفاده کرد. برای بند کشی کردن ملات های ویژه آجرهای نما، آجرهای سنتی مخصوص نما، می‌توانیم پودر بند کشی رنگی را به کار ببریم.

از مزیت‌های استفاده از این نوع پودر بند کشی، می‌توان به مواردی زیادی اشاره کرد. از جمله اینکه:

استفاده از آن بسیار راحت است و به اصطلاح آماده به مصرف است و آماده کردن آن نیاز به زمان زیادی ندارد. ضد باکتری است. چسبندگی آن بالا است و به راحتی در بین درزها و سطوحی که آن را به کار می‌گیریم می‌چسبد. باعث افزایش تراکم در بین شکاف ها می‌شود. بعد از اینکه پودر بند کشی رنگی خشک شد، سطح آن پوسته پوسته نمی‌شود و به طور هموار خشک می‌شود.

چگونه از پودر بند کشی رنگی استفاده کنیم؟

در یک ظرف مناسب به اندازه‌ای که پودر بند کشی رنگی لازم داریم، می‌ریزیم و با توجه به میزان پودر بند حجم مناسب آب اضافه می‌کنیم. برای اینکه یک خمیر با کیفیت از ترکیب آب و پودر بند به دست بیاوریم، به مدت چند دقیقه آن را به خوبی هم می‌زنیم. در نتیجه خمیر حاصل یکدست می‌شود. بازه زمانی که می‌توانید از این خمیر استفاده کنید کوتاه است، بنابراین توجه کنید که در حدی خمیر آماده کنید که لازم دارید، تا از هدر رفت مواد جلوگیری شود.