پودر بند کشی آنتی باکتریال

پودر بند کشی آنتی باکتریال

انواع پودر بند کشی آنتی باکتریال در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود، به این دلیل به راحتی می‌توانید برای بند کشی کردن کاشی و سرامیک هایی که رنگی هستند از پودر بند کشی آنتی باکتریال استفاده کنید. به دلیل مقاومت این پودر در مقابل عوامل فیزیکی و مکانیکی و پایداری که در برابر رطوبت دارد، می‌توان از آن در بخش‌های بیرونی ساختمان نیز استفاده کرد.

از جمله اساسی‌ترین و ضروری‌ترین فرآیندها در طول کاشی کاری و نصب سرامیک بند کشی کردن درز و شکاف بین آنها است. انواع پودر بندکشی تولید می‌شود که انواع آن شامل؛ پودر بند کشی نانو، پودر بند کشی رنگی، پودر بند کشی ضد آب و پودر بند کشی آنتی باکتریال می‌شود. بند کشی توسط پودر بند کشی آنتی باکتریال از بهترین شیوه‌ها برای این کار است. البته به منظور بندکشی کردن آجرهای سنتی ویژه نما، درزهای اطراف حمام، استخر، وان و همچنین سازه‌های بتنی و سیمانی از پودر بند کشی آنتی باکتریال استفاده می‌شود. این پودر بند کشی، دارای خاصیت چسبندگی فوق العاده، انعطاف پذیری مناسب، خاصیت ضد آب کنندگی است.

به دلیل وجود ماده‌ای به نام لاتکس در مواد اولیه‌ی تولید پودر بندکشی آنتی باکتریال این پودر بعد از اینکه خشک شود در برابر رطوبت ماندگاری دارد. بنابراین بعد از استفاده آن در بین درزها و شکاف ها در سطوح مختلف می‌توانید اطمینان داشته باشید آب به پودر بند کشی آنتی باکتریال آسیب نمی‌رساند. برای ترمیم ترک‌های موجود در بتن، نمای ساختمان و به منظور زیباتر کردن سطوح مختلف بتنی می‌توان از پودر بند کشی آنتی باکتریال استفاده کرد.

مزیت های پودر بند کشی آنتی باکتریال

  • به دلیل وجود مواد ضد باکتری در ساختار و فرمول تولید پودر بند کشی آنتی باکتریال، استفاده از این پودر در بندکشی کردن کاشی و سرامیک وان، حمام و سرویس بهداشتی، باعث می‌شود که انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها دیگر زمینه رشد و تشکیل را پیدا نکنند.
  • انعطاف پذیری پودر بند کشی آنتی باکتریال باعث می‌شود که در بسترهای مختلف بندکشی مورد استفاده قرار گیرد.
  • به دلیل خاصیت ضد باکتری  فوق العاده ای که این پودر دارد بیشتر در مراکز درمانی و بیمارستان ها استفاده می‌شود. 

چگونه از پودر بند کشی آنتی باکتریال استفاده کنیم؟

پودر بند کشی آنتی باکتریال کاملا ضد آب و ضد باکتری طراحی شده است. تنوع رنگ در این پودر بالا است و رنگ آن بسیار پایدار است. برای استفاده از آن کافی است مقدار لازم این پودر بند کشی را با آب مخلوط کنید و کاملا ترکیب کنید تا خمیری با قوام به دست آید. سطح بتنی یا درز بین کاشی و سرامیک که قصد استفاده از پودر را در آنجا دارید تمیز کنید. با کاردک خمیر را درون درز پخش کنید. مقدار اضافی خمیر را نیز با کاردک پاک کنید تا کار یکدست شود. اطمینان حاصل کنید که تراکم خمیر به اندازه کافی باشد. زیرا تراکم مناسب پودر باعث افزایش کیفیت کار می‌شود.