چسب کاشی و سرامیک

فواید استفاده از چسب کاشی و سرامیک

چسب های سرامیک و کاشی واجد خاصیت و مزایایی هستند که سبب شده تا متریال‌های قدیمی چون ملات و سیمان تقریبا منسوخ شوند و این چسب ها جای آنها را بگیرند، در این متن می‌خواهیم به دلایل برتری این متریال بپردازیم.

 • بادوام و مقاومت بالا :

  شاید در نگاه اول این طور به نظر آید که با استفاده از ملات و سیمان استحکام کاشی را تضمین می‌کنیم اما واقعیت غیر از این است و چسب کاشی مقاومت و ماندگاری خیلی بیشتری از نمونه‌های قدیمی دارد و حتی پس از گذشت سال‌ها همچنان شکل اولیه خود را حفظ خواهد کرد، به همین علت در تمام پروژه‌ها به جهت استقامت بیشتر از چسب استفاده می‌شود.

 • واجد خاصیت چسبندگی فوق العاده :

  در هنگام استفاده از مصالح قدیمی چنانچه نسبت سیمان و ماسه به درستی رعایت نشود پس از مدتی شاهد لق شدن و یا افتادن کاشی خواهیم بود اما در هنگام استفاده از این محصول دیگر جای نگرانی نیست.

  نکته: برخی از کاشی کاران در هنگام نصب کاشی و سرامیک به جهت دوام بیشتر، در کنار استفاده از ملات سیمان از چسب کاشی و سرامیک نیز بهره می‌برند که این امر عمر بهینه کاشی ها را دو چندان خواهد کرد.

 • تسریع در روند کاشی کاری و کیفیت بیشتر :

  به هنگام استفاده از مصالح سیمان و ماسه نه تنها مدت زمان پروسه کاشی کاری طولانی‌تر خواهد بود بلکه با کثیف کاری محیط پیرامون هم طرفیم اما چنانچه قصد استفاده از چسب به جهت چسباندن سرامیک و کاشی را داشته باشید علاوه بر صرف زمان کمتر، کثیف کاری معمول قدیمی را نخواهید داشت و به علاوه دقت و تمیزی کارها نیز به طور چشمگیری بیشتر خواهد شد.

 • قابل اجرا در تمام فضاها :

  یکی از معایب استفاده از مصالح قدیمی این بود که در برابر عواملی چون سرما، گرما و رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان نمی‌دادند و سبب از بین رفتن بافت چسبنده بین کاشی ها می‌شد، اما با بهره‌گیری از چسب می‌توانید کاشی و سرامیک را حتی در محیط‌هایی که دائما با آب در تماس هستند نیز استفاده نمایید، مثل حوض و استخر.

 • نصب روی کاشی های قدیمی :

  از آنجایی که یکی از مزایای استفاده از چسب این می‌باشد که، بر روی تمام سطوح قابلیت چسبیدن دارد لذا می‌توانید کاشی های جدید را بر روی کاشی قدیمی تعبیه نمایید و دیگر نیازی به کندن کاشی و سرامیک قدیمی نیست.