چسب خمیری کاشی

علت محبوبیت چسب خمیری کاشی در مقابل ملات ماسه و سیمان

چسب خمیری کاشی یکی از انواع چسب‌های استفاده شده در پروسه کاشی و سرامیک کاری می‌باشد. این چسب در واقع نوعی سیمان پرتلند غیر آلی پلیمری بوده که توسط ذرات دانه‌ای و مواد شیمیایی اصلاح گردیده است. از مزایای آن می‌توان به مقاومت و الاستیسیته زیاد در برابر تنش‌های محدود سازه و سهولت نصب اشاره نمود.

  • همانطور که می‌دانید میزان چسبندگی ملات ماسه و سیمان ثابت است و به جهت چسباندن سرامیک و کاشی های معمولی مناسب و قابل قبول می‌باشد اما در برخی از موارد مثل چسباندن سرامیک پرسلان، به علت جذب آب بسیار کم این سرامیک، ما نیازمند محصولی برای اتصال هستیم که واجد قابلیت چسبندگی بسیار بالایی باشد و در صورت استفاده از ملات های قدیمی در موارد این چنینی به علت چسبندگی و دوام پایین پس از گذشته ۴ الی ۶ ماه شاهد از جا درآمدن و ترک در سرامیک خواهیم بود پس در این موارد می بایست از چسب خمیری کاشی بهره برد.
  • دومین علت محبوبیت چسب های کاشی به شکل پودری و خمیری سهولت در استفاده است و همچنین کثیف کاری مصالح قدیمی را نیز نخواهد داشت.

اما در مواردی شاهده این موضوع هستیم که کارفرمایان در هنگام استفاده از چسب کاشی به جای مصالح قدیمی مردد هستند و علت آن، این است که افراد گاهی حاضر به استفاده از مصالح نوین به جای موارد قدیمی‌تر نیستند و اگر به این مسئله واقف باشند که قابلیت چسبندگی چسب ها ۴ برابر ملات ماسه و سیمان است و همچنین از نظر قیمتی مناسب‌تر از مصالح قدیمی می‌باشد شاید دیگر تمایلی به استفاده از مصالح قدیمی نداشته باشند.


  • پودر بندکشی کاشی و سرامیک

    پودر بندکشی کاشی و سرامیک

    پودر بند کشی در واقع محصولی سیمانی بوده که حاصل از مواد شیمیایی و پودرهای معدنی می‌باشد. با استفاده از این فرآورده می‌توان، ترک‌ها و درزهای ایجاد شده در اطراف کاشی و سرامیک را پر نمود و در انتهای کار به شکل یکدست و مستحکم در بین سرامیک، کاشی و یا سنگ جای می‌گیرد. این محصول…