چسب های پرسلانی

اهمیت استفاده از چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک جزو مواد شیمیایی پرکاربردی محسوب می‌شود که بر پایه مواد پلیمری هستند و در مستحکم سازی و چسباندن کاشی و سرامیک کاربرد دارند.

چسب کاشی و سرامیک جزو مواد شیمیایی پرکاربردی محسوب می‌شود که در مستحکم سازی و چسباندن کاشی و سرامیک به کار می‌رود. این چسب ها بر پایه مواد پلیمری می‌باشند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. از انواع چسب های کاشی می‌توان به چسب های پلیمری یا خمیری، چسب های کاشی اپوکسی، چسب های ملات نازک و…اشاره‌ کرد. هر کدام از این چسب ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و در زمینه‌های گوناگونی کاربرد دارند. همه این چسب های پودری و خمیری کاشی و سرامیک در نصب انواع کاشی و سرامیک، افزايش استحکام کاشی ها، نصب آنها بر روی یکدیگر، تعمیر و تعویض کاشی و سرامیک کاربرد دارند. این چسب‌ها مزایای بسیاری دارند که باعث برتری آن به نسبت ملات‌های کاشی شده است. در اینجا به بررسی برخی از مزایای این چسب ها خواهیم پرداخت.

ویژگی ها و مزایای چسب کاشی و سرامیک 

قدرت چسبندگی بالا: این چسب ها، چسبندگی بسیار قوی دارند و به راحتی کاشی های مورد نظر شما را به سطح مورد نظر و یا حتی روی هم متصل می‌کنند و قدرت چسبندگی بالای آن ها بخاطر ترکیبات موجود در چسب ها می‌باشد. علاوه بر این، ویژگی انعطاف‌پذیری آنها باعث می‌شود تا بتوانند بر روی همه سطوح فایبرگلاس، چوب، گچ و… بچسبند و به همین دلیل نسبت به سایر ملات هایی که در این زمینه کاربرد دارند، برتری یافته‌اند.

سهولت اجرا: یکی دیگر از مزایای چسب کاشی و سرامیک، سهولت اجرای آنها می‌باشد. این چسب ها به راحتی کاشی ها را متصل می‌کنند و نیازی به مهارت خاصی ندارند، بنابراین از اتلاف وقت نیز جلوگیری می‌شود و پروژه شما سریع‌تر به اتمام می‌رسد. از لحاظ ظاهری نیز، این چسب ها باعث افزایش کیفیت ظاهری پروژه شما می‌شوند و بر خلاف ملات ها، بر زیبایی ظاهری نیز تاثیر مثبتی می‌گذارند.

ضد آب: چسب های سرامیک و کاشی در برابر آب و رطوبت از مقاومت کافی برخوردار هستند و به همین علت نفوذ آب در آنها، تاثیرات مخربی نخواهد داشت و در شرایط مرطوب و قلیایی نیز قابل استفاده هستند.

مقاومت بالا: این چسب ها، مقاومت بالایی در برابر لغزش، رطوبت، سرما و گرما و فشار دارند و بعد از چسباندن به راحتی کنده نمی‌شوند و اجازه نفوذ آب را نمی‌دهند. به همین علت است که از این چسب ها در چسباندن کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. برای استفاده از این نوع چسب ها فقط کافیست آنها را با آب مخلوط کنید. 

اهمیت استفاده از چسب کاشی و سرامیک 

به دلیل مزایای که ذکر شد، استفاده از چسب های کاشی و سرامیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و کاربرد فراوانی دارند. اهمیت استفاده از چسب کاشی و سرامیک در نصب کردن، تعمیر و تعویض انواع کاشی و سرامیک می‌باشد. این چسب به نسبت ملات‌های سیمانی و… مزایای بیشتری دارند و جایگزین آنها شده‌اند. زیرا ملات‌ها در برابر رطوبت مقاومت خاصی ندارند و آب در زیر کار شما جمع خواهد شد، علاوه بر این، فرایند نصب پیچیده‌تری دارند و برای انجام آن کاشی و یا سرامیک مورد نظر شما باید خیس شود. البته این ملات ها برای هر نوع کاشی و سرامیکی مناسب از جمله کاشی های شیشه ای مناسب نیستند و به همین‌ علت است که استفاده از چسب کاشی و سرامیک اهمیت یافته است.