پودر بند کشی ضد آب

پودر بند کشی ضد آب

استفاده از پودر بند کشی ضد آب علاوه بر افزایش زیبایی سطوح و شکاف‌ها، باعث جلوگیری از نفوذ آب نیز می‌شود. کیفیت خوب پودر بند کشی ضد آب به واسطه مواد اولیه تولید آن است. در فرمول تولید پودر بند کشی ضد آب موادی همچون مواد آلی، پودر معدنی، رزین های از جنس کوپلیمر جزئی جدایی نشدنی هستند.

یکی از کارهای مهم در زمینه ساختمان سازی نصب سرامیک و اجرای کاشی، و همچنین استفاده از انواع آجرنما، انواع سازه‌های بتنی و سیمانی، ساخت استخر، سرویس بهداشتی و وان است. استفاده از پودر بند کشی ضد آب به منظور بند کشی کردن سطوح و شکاف مختلف در این سازه‌ها رایج است. پودر بند کشی ضد آب در انواع مختلف تولید می‌شود و در موارد گوناگونی نیز استفاده می‌شود. از جمله این موارد می‌توان زمینه‌هایی چون بند کشی کردن موزاییک، انواع گوناگون سرامیک و کاشی را نام برد. علاوه بر اینکه زیبایی کار در زمینه نصب کاشی و سرامیک بسیار حائز اهمیت است که استفاده از پودر بند کشی ضد آب به خوبی این ویژگی را تامین می‌کند؛ عدم نفوذ آب و رطوبت در بین کاشی و سرامیک و سایر شکاف‌های سطوح مختلف که پودر بند کشی ضد آب به کار می‌رود نیز مورد توجه است.

ویژگی های منحصر به فرد پودر بند کشی ضد آب

  • این پودر بند کشی به دلیل داشتن چسبندگی منحصر به فرد خود، هنگام استفاده در درزهای مختلف به خوبی به سطوح مورد نظر می‌چسبد.
  • به دلیل وجود مواد شیمیایی این پودر بند کشی در برابر آب نفوذ ناپذیر است.
  • ساختار و دستورالعمل تولید پودر بند کشی ضد آب به گونه‌ای است که آن را در برابر انبساط و انجماد مقاوم می‌کند، و این پودر بند کشی جمع نمی‌شود.
  • همچنین دوام این پودر را در برابر انواع مواد شیمیایی بازی و اسیدی را افزایش می‌دهد.

یکی از مشکلاتی که در روش‌های سنتی بسیار آزار دهنده بود، شره کردن و ریزش دوغاب بود. خوشبختانه با تولید پودر بند کشی ضد آب با کیفیت نه تنها این مشکلات رفع شده، بلکه به دلیل کاربرد آسان بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

در چه مواردی می توانیم از پودر بند کشی ضد آب استفاده کنیم؟

هر نوع کاشی، موزاییک، و سرامیک که قصد استفاده از آن را دارید، با پودر بند کشی قابل بند کشی کردن است. در سطوح از جنس مختلف، برای مثال حتی برای بند کشی کردن سنگ‌های مصنوعی این پودر کاربرد دارد. در بخش‌های داخلی ساختمان از جمله شکاف اطراف وان، سرویس بهداشتی فرنگی می‌توانید آن را استفاده کنید. همانطور که اشاره شد در برابر آب و رطوبت نفوذ ناپذیر است، به این دلیل بهترین گزینه برای بند کشی کردن محیط‌های مرطوب از جمله استخر، حمام و سونا این نوع پودر بند کشی است. در ساختار این نوع پودر رزین‌ها مهمترین ماده اولیه محسوب می‌شوند. این ماده باعث افزایش دوام این نوع پودر در برابر پوسیدگی و ساییدگی می‌شود. قیمت این نوع پودر در مقابل انواع دیگر پودر بند کشی کمتر است.