تفاوت پودر بند کشی کاشی و سرامیک با پودر بند کشی سنگ

تفاوت پودر بند کشی کاشی و سرامیک با پودر بند کشی سنگ

این نوع پودر بندکشی به دلیل آماده به مصرف بودن، باعث بالا رفتن میزان سرعت انجام کار می‌شود. میزان چسبندگی این نوع پودر بندکشی در مقایسه با روش قدیمی و دوغاب بیش‌تر است. در صورتی ابزار و مصالح کار مناسب داشته باشید، این نوع پودر بندکشی بهترین عملکرد را در بند کشی کردن خواهد داشت.

برای درک تفاوت پودر بند کشی کاشی و سرامیک، با پودر بند کشی سنگ، هر کدام را به طور جداگانه‌ای معرفی و بررسی می‌کنیم. با این روند با کاربرد هر نوع پودر بند کشی آشنا می‌شویم و تفاوت هر کدام را نیز در مقایسه با نوع دیگری می‌فهمیم.

کاربرد و ویژگی های پودر بند کشی کاشی و سرامیک

در نصب کاشی علاوه بر زیبایی در کار نصب، که بعد از نصب کاشی و سرامیک باید حفظ شود، پر کردن شکاف‌های بین کاشی و سرامیک باید با تراکم مناسب انجام شود. پودر بند کشی کاشی و سرامیک باعث افزایش قابلیت ضد آب کنندگی و هم چنین موجب عدم نفوذ آب می‌شود. مواد تشکیل دهنده در فرمول ساخت پودر بند کشی کاشی و سرامیک باعث می‌شود؛ اتصال کاشی و سرامیک به سطوح مستحکم باشد. این نوع پودر بند کشی به دلیل آماده به مصرف بودن، باعث بالا رفتن میزان سرعت انجام کار می‌شود. میزان چسبندگی این نوع پودر بند کشی در مقایسه با روش قدیمی و دوغاب بیشتر است.

در صورتی که ابزار و مصالح کار مناسب داشته باشید، این نوع پودر بند کشی بهترین عملکرد را در بند کشی کردن خواهد داشت. به دلیل کوچک بودن ساختار دانه‌های این نوع پودر بند کشی، استفاده از آن برای بند کشی کردن درزهای کاشی و سرامیک می‌تواند بهترین گزینه باشد. به دلیل عرضه شدن پودر بند کشی کاشی و سرامیک در رنگ‌های مختلف، این نوع پودر بند کشی قابلیت مصرف برای پر کردن شکاف ها و درزهای بین کاشی و سرامیک، در طرح ها و رنگ‌های مختلف را دارد. در واقع وجود مواد مختلف رنگی در این نوع پودر بند کشی باعث می‌شود که رنگ‌های مختلف از این نوع پودر بند کشی قابل استفاده باشد. بعد از مخلوط کردن پودر بند کشی کاشی و سرامیک با آب، یک نوع خمیر به دست می‌آید. خمیر حاصل، دارای قوام، استحکام، پایداری و ماندگاری در برابر انواع فشارهای فیزیکی، مکانیکی، و آسیب‌های حاصل از وجود مواد شیمیایی است. با توجه به اینکه انواع مختلف پودر بند کشی کاشی و سرامیک موجود است، برای کاشی و سرامیک مختلف، از پودر مناسب استفاده کنید. 

ویژگی های پودر بند کشی سنگ

پودر بند کشی سنگ، به طور کاملا خالص تولید می‌شود، عدم وجود ناخالصی باعث افزایش کیفیت بند کشی کردن می‌شود. ساختار پودر بند کشی سنگ به گونه‌ای طراحی شده است که با هر بار که این پودر با آب و رطوبت برخورد می‌کند به جای آسیب دیدن و از بین رفتن پودر، پودر بند کشی محکم‌تر و سخت‌تر می‌شود. پودر بند کشی سنگ به دلیل درشت‌تر بودن ساختار دانه‌های آن یک ویژگی عایق دارد و ضد رطوبت می‌باشد. این پودر بند کشی می‌تواند با حداکثر میزان سیمان ترکیب شود، در نتیجه این ترکیب پودر بند کشی سنگ دوام و ماندگار در برابر رطوبت پیدا می‌کند و جذب آب در آن بیش‌تر می‌شود.