تفاوت پودر بند کشی آجر با پودر بند کشی کاشی و سرامیک

تفاوت پودر بند کشی آجر با پودر بند کشی کاشی و سرامیک

پودر بندکشی یک پودر بسیار کاربردی در زمینه ساختمان سازی است. همانطور که می دانید در یک ساختمان انواع سطوح وجود دارد و شکاف های مختلفی در هنگام نصب آجر، کاشی و سرامیک، موزاییک و دیگر موارد به وجود می آید، به منظور پر کردن این درزها و شکاف ها و زیباتر کردن سطوح از پودر بند کشی استفاده می شود.

در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که اصلا پودر بندکشی چیست؟ معمولا از چه موادی ساخته می‌شود؟ و در کجا به کار می‌رود؟ بعد از پاسخگویی به این سوالات به این می‌پردازیم که پودر بند کشی آجر با پودر بند کشی کاشی و سرامیک چه تفاوتی دارد؟

پودر بندکشی یک پودر بسیار کاربردی در زمینه ساختمان سازی است. همانطور که می‌دانید در یک ساختمان انواع سطوح وجود دارد و شکاف‌های مختلفی در هنگام نصب آجر، کاشی و سرامیک، موزاییک و دیگر موارد به وجود می‌آید، به منظور پر کردن این درزها و شکاف ها و زیباتر کردن سطوح از پودر بند کشی استفاده می‌شود. پودر بند کشی دارای خاصیت چسبندگی، انعطاف پذیری و استحکام بالا است. به دلیل داشتن این خاصیت‌ها در انواع مختلف سطوح به کار می‌رود و مانع نفوذ رطوبت می‌شود. به دلیل داشتن تنوع رنگی استفاده از آن در سطوح مختلف نیز آسان است.

پودر بند کشی مورد استفاده برای کاشی و سرامیک

این نوع پودر بند کشی بسیار چسبناک است و چسبندگی آن دوام زیادی دارد. مستحکم است، رنگ آن دارای ثبات است و طول عمر زیادی دارد. در برابر آب نفوذ ناپذیری بی نظیر دارد. در طول زمان دچار ترک و شکستگی نمی‌شود. این پودر بند کشی به راحتی قابل اجرا است و کاربرد راحت دارد. زمان نصب را کم می‌کند. ارزان است و اگر لازم به آب بندی بود می‌توان بدون تخریب این کار را انجام داد. این نوع پودر بند کشی در برابر پرتو uv نور خورشید مقاوم است. در برابر آسیب حاصل از رطوبت پایدار است. برای پر کردن درز و شکاف سطوح مختلف مناسب است. این پودر تراکم بالا دارد و از ورود حشرات جلوگیری می‌کند. قابلیت پر کردن شکاف را به طور کامل دارد. در برابر تغییرات شرایط آب و هوا دچار انجماد و انبساط نمی‌شود. می شود این نوع پودر را رنگ کرد. روی بد ندارد. و هم در داخل ساختمان و هم‌ در خارج ساختمان می‌شود از آن استفاده کرد. در برابر مواد اسیدی و محلول باز ماندگار است.

پودر بند کشی آجر

یکی از موارد ضروری در نصب انواع آجر استفاده از این نوع پودر است. این نوع پودر که شکاف‌های موجود بین آجرها را پر می‌کند، از مواد ویژه‌ای چون مصالح و مواد شیمیایی جهت انجام کار، مواد لازم برای نصب آجر تشکیل شده است. از این نوع پودر برای محکم کردن آجر به دیوار، پیشگیری از نفوذ آب به لایه زیری آجر استفاده می‌شود.

این نوع پودر باعث بالا رفتن سرعت، کیفیت کار بند کشی می‌شود. این پودر دچار شکستگی، ایجاد ترک و خوردگی  نمی‌شود. جمع نمی‌شود و دچار انقباض نمی‌شود. رنگ بندی مختلف دارد و به این دلیل قابل استفاده برای بند کشی کردن آجر نماهای مختلف است. به خاطر داشتن ماندگاری زیادی که در برابر رطوبت و آب دارد برای آجرنما محیط‌های مرطوب گزینه فوق العاده‌ای است. به مدت یک روز بعد از نصب آجرنما بند کشی باید شروع شود. بعد از ترکیب پودر با آب، نَمی حاصل بعد از یک ربع به قوام لازم می‌رسد. در هنگام بندکشی کردن از وسایلی چون دستکش، ماسک و عینک مخصوص کار بند کشی حتما استفاده کنید تا آسیب احتمالی  به خودتان جلوگیری کنید.