استفاده از لاینرهای نور خطی در محیط

در این مقاله سعی بر آن است تا توضیحاتی در خصوص لاینرهای نور خطی و مزایا و انواع آن توضیحاتی داده شود.

استفاده از لاینرهای نور خطی جزو مدرن‌ترین روش‌های نورپردازی است. این لاینرهای خطی علاوه بر القای حس مدرنیته و حس سادگی دارای مصرف کم، بازدهی بالا، ایمنی و کیفیت نور می‌باشند.

به همین دلیل است که امروزه استفاده از لاینرهای نور خطی کاربرد فراونی دارد چه از لحاظ روشنایی و چه از لحاظ دکوراتیو. به دلیل اشکال مختلفی که این نوع از لاینرها دارند و قابلیت شکل‌پذیری بالا، معماران و طراحان علاقمند به استفاده از این نوع لاینرها هستند.

از قابلیت‌های لاینرهای نور خطی هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-قابلیت تنظیم نور خودکار با توجه به روشنایی محیط.

۲-امکان روشن شدن خودکار با حضور شخص در محیط و حتی روشن ماندن چراغ بدون هیچ حرکتی.

۳-خاموش شدن خودکار پس از ترک فرد از محیط با قابلیت تنظیم مدت زمان روشنایی نور.

۴-تنظیم میزان روشنایی نور با استفاده از ریموت کنترل.

۵-امکان عملکرد مجزای نور در محیط بدون استفاده از سیم‌کشی.

انواع لاینرهای خطی

  1. لاینرهای نور خطی روکار
  2. لاینر خط توکار

لاینرهای نور خطی روکار

این نوع از لاینرهای نور خطی برای طراحی‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بازسازی محیط به وسیله خود شخص انجام می‌شود و یا سقف کاذب در محیط وجود ندارد.

لازم به ذکر است که نوع آویز چراغ‌های خطی روکار که جزء این دسته‌بندی است، برای ایجاد نورهای تاکیدی و یا تزیینی استفاده می‌شوند. این نوع نورها در حال حاضر طرفداران فراوانی را دارند.

لاینرهای خطی توکار

این نوع از چراغ‌ها معمولا برای محیط‌هایی استفاده می‌شود که یا در حال بازسازی هستند و یا قصد بازسازی دارند و یا سقف کاذب در محیط وجود داشته باشد.

و انتخاب این نوع چراغ مستلزم تعیین ابعاد و اندازه‌های از پیش تعیین شده لاینرهای نور خطی می‌باشد.

انواع لاینرهای خطی مناسب فضای داخلی

۱-لاینرهای نور خطی توکار بدون لبه

فکر اغلب مردم و یا سازندگان این است که استفاده از لاینرهای نور خطی، مناسب تامین نور عمومی فضا است و جنبه تزیینی دارد. در نقطه مقابل اما عده‌ای بر این باور هستند که استفاده از این نوع لاینرها به دلیل لوکس بودنشان، دارای قیمت‌های نجومی می‌باشند.

۲-لاینرهای نور خطی لبه دار

در بعضی از طراحی‌ها و بازسازی‌ها نیاز است تا از لاینرهای لبه دار استفاده شود.

۳-لاینرهای نور خطی روکار به حالت آویز

این نوع از چراغ‌ها جزو پرکاربردترین‌ها و شناخته‌ترین نوع چراغ می‌باشند که اغلب در طراحی داخلی استفاده می‌شود و شاید در بالای میز کنفرانس یا بالای جزیره آشپرخانه مشاهده کرده باشید.

۴-لاینرهای نور خطی روکار

در طراحی‌های داخلی اکسپوز، این نوع از چراغ‌ها جلوه‌ی زیبایی ایجاد می‌کند این نوع از طراحی سلیقه‌ی افراد خاص پسند می‌باشد.

برای تهیه لاینرهای نور خطی حتما به مراکز معتبر و متخصص در این حرفه مراجعه کنید تا بهترین خرید را تجربه کنید. در خرید لاینرهای نور خطی، مسئله کیفیت را در اولویت قرار دهید تا بتوانید ار خرید خود احساس رضایت داشته باشید.