بررسی نور خطی لاینر

در این مقاله در مورد مزایای نور خطی لاینر صحبت می‌شود؛ همچنین در خصوص انواع این نورها نیز توضیحاتی خواهیم داد.

نور خطی لاینر جزئی از جدیدترین سیستم‌های روشنایی به حساب می‌آیند که بسیار مدرن نیز هستند. این نوع خطی ها بازدهی بسیار بالاتری را نسبت به سایر سیستم‌های قدیمی روشنایی دارند. این روزها به سبب ظاهر زیبایی که این چراغ‌ها دارند، بسیاری از مردم به فکر خرید آنها افتاده‌اند.

یکی از مزیت‌هایی که نور خطی لاینر دارد در این است که امکان استفاده از آنها در هر محیطی وجود دارد و هیچ گونه محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. اگر قصد دارید تا از این سیستم روشنایی در محیط کار و یا منزل خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

در گذشته و به دلیل نبود امکانات پیشرفته عموم مردم از چراغ‌ها و مهتابی‌ها برای روشنایی محیط استفاده می‌کردند. سیستم‌های روشنایی قدیمی به این خاطر که انعطاف‌پذیری مناسبی را نداشتند، نمی‌توانستند پاسخگوی نیازها باشند و همین مورد باعث می‌شد تا در بسیاری از اماکن نتوان از آنها استفاده کرد. این موضوع کافی بود تا بسیاری از تولیدکنندگان انواع چراغ‌ها به فکر ساخت و تولید سیستم‌های روشنایی جدید بیافتند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی نور خطی لاینر به وجود آمد. از مهم‌ترین مزیت‌هایی که این نوع از سیستم‌های روشنایی داشتند، این بود که بدون هیچ گونه دشواری و در هر مکانی امکان استفاده از آنها وجود داشت.

مزیت‌های استفاده از سیستم روشنایی نور خطی

انعطاف‌پذیری از مهم‌ترین مزیت‌های نور خطی لاینر به شمار می‌آید. همان‌طور که در طی مقاله به کرات به این موضوع اشاره شد، امکان نصب این سیستم‌های روشنایی تقریبا در هر مکانی وجود دارد. این سیستمهای روشنایی را می‌توان در هر سقفی به صورت آویز، توکار و یا روکار اجرا کرد.

نورهای خطی لاینر عملکرد بالایی را دارند. LEDهایی که در این نورهای خطی از آنها استفاده می‌شود کاملا جهت‌دار هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا نیازی به بازتاب دهنده‌ها، برای انعکاس نور وجود نداشته باشد.

این لامپ‌ها زیبایی بی‌نظیر و فراتر از حد تصوری را به محیط می‌دهند. برای برخی از مردم تنها پر نور بودن سیستم‌های روشنایی کافی نیست و زیبایی این سیستم‌ها نیز برایشان مهم است. نور خطی های لاینر زیبایی بسیار بیشتری را نسبت به سیستم‌های روشنایی قدیمی دارند.

تنوع رنگ از مزیت‌های دیگر نور خطی لاینر است. تقریبا هر طیف رنگی که مد نظر شماست و به دنبال اجرایی کردن آنها برای محیط کار و یا منزل خود هستید، به وسیله این نوع از سیستم‌های روشنایی قابلیت اجرایی شدن را دارند.

این نوع از نورهای خطی لاینر بر خلاف هم خانواده‌های قدیمی خود طول عمر بالایی را دارند و برای مدت زمانی طولانی می‌توان از آنها استفاده کرد.

نور خطی لاین چند نوع است؟

از آن جایی که نور خطی لاینر محبوبیت فراتر از حد تصوری را میان مردم پیدا کردند، در انواع مختلفی طراحی و تولید شدند. نور خطی های لاینر به سه صورت روکار، توکار و آویز در بازار وجود دارند که هر کس بنا به سلیقه و نیاز خود می‌تواند از آنها استفاده کند.