به هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

کاشی و سرامیک امروزه جزء معمول‌ترین و پرکاربردترین متریالی است که نقش پوشش نهایی کف و دیوارها در فضاهایی مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی،کف ساختمان و… بازی می‌کند. هر نوع کاشی مخصوص یکی فضا می‌باشد و به ندرت پیش می آ‌ید که کاشی یک فضا را برای محلی دیگر استفاده نمود.

در ابتدا به فضای کاربری نصب شده کاشی و سرامیک دقت فرمایید و با توجه به آن کاشی مناسب و با کیفیت را از فروشگاه معتبر خریداری کنید که شامل: کاشی های بین کابینتی، سرامیک سه بعدی، کاشی پارکینگ، سرامیک پارکینگ، سرامیک استخری و غیره می‌شود.

در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که کاشی ها فاقد هرگونه لب پریدگی، فرورفتگی، ترک، برآمدگی، سایه دار بودن و یا عیب‌های چاپی باشند.

کاشی ها بر اساس کیفیت ساخت به درجات یک، دو و سه طبقه‌بندی می‌شوند، اما در هیچ کدام از درجه‌ها هیچ نوع ترک و زدگی قابل قبول نیست.

کاشی هایی که میزان جذب آب در آنها از میزان ۰.۶ کمتر باشد کاشی ‌سرامیک نام می‌گیرند که بر اساس انواع لعاب‌دار و بدون لعاب در دو نوع یک پخت و دو پخت برای سطوح کف و دیوار تولید می‌گردد.

در هنگام خرید به درجه کیفیت تولیدی کاشی، درجه ساییدگی، میزان جذب آب، ضریب اصطکاک، مقاومت در برابر تغییرات دمایی، چند رنگی و همچنین اندازه کاشی ها دقت فرمایید.