بررسی چسب پودری کاشی و سرامیک

در این‌ مقاله می‌خواهیم در رابطه با ویژگی‌های چسب پودری کاشی و سرامیک و جزئیات آن مطالبی را عنوان کنیم.

چسب پودری کاشی و سرامیک مناسب برای چسباندن انواع کاشی و سرامیک به محیط‌های مورد نظر می باشد. این چسب با چسبندگی بالایی که دارد توانسته است بسیار در بین افراد جای خود را باز کند. همچنین افراد زیادی تمایل دارند که نوع چسب پودری کاشی و سرامیک در حین کار کردن استفاده کنند. در زمان‌های نه چندان دور از ملات‌های مختلفی برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده می‌کردند. اما امروزه چسب‌ها جای ملات ها را گرفته‌اند و کار نصب کاشی و سرامیک را بسیار راحت‌تر کرده‌اند. 

چسب پودری کاشی و سرامیک یکی از بهترین چسب‌ها برای نصب کاشی و سرامیک است که بیشتر پیمانکاران نیز از آن استفاده می‌کنند. این نوع چسب توانسته است به راحتی کاشی و سرامیک را نصب کرده و کیفیت کار را بسیار افزایش دهد. اتصال زیاد کاشی و سرامیک به وسیله این نوع چسب ها یک مزیت ویژه است. چسب پودی کاشی و سرامیک از موادی مانند ماسه، سیمان و شن و سایر مواد دیگر ساخته می‌شود. با استفاده از این نوع چسب‌ها کاشی و سرامیک به بهترین شکل ممکن به سطوح می‌چسبند. البته این چسبندگی‌ به زیرسازی مناسب نیز بستگی دارد.

به طور کلی چسب پودری کاشی و سرامیک بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر می‌باشد. این نوع چسب ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم. تا اگر قصد دارید از آن در نصب‌های خود استفاده کنید با آگاهی و دید باز تصمیم‌گیری کنید.

ویژگی‌های چسب  پودری کاشی و سرامیک

یکی از ویژگی‌های چسب پودری کاشی و سرامیک این است که پس از خشک شدن بسیار مقاوم می‌باشد. این مقاومت به علت وجود پلیمری می‌باشد که در این نوع چسب استفاده شده است. علاوه بر چسبندگی‌ بالایی که این چسب ایجاد می‌کند یک آب‌بندی مناسب نیز بین کاشی و سرامیک ها نیز به وجود می‌آورد. با وجود این چسب دیگر‌ عملیات دوغاب‌ریزی حذف می‌گردد. این عملیات هزینه بالایی داشت که امروزه با وجود چسب پودری کاشی و سرامیک دیگر نیازی به انجام آن نمی‌باشد. 

چسب پودری کاشی و سرامیک تنها برای کاشی و سرامیک نیست. بلکه افراد می‌توانند از آن برای نصب سنگ، چوب، آجر، موزاییک و … استفاده کنند. البته در نظر داشته باشید به دلیل استفاده از مواد خاصی که در ساختار این نوع چسب وجود دارد بهتر است از آن بر روی سطوح گچی استفاده نکنید. همچنین بهتر است که از این نوع چسب بر روی سطوح تمیز استفاده شود و سطح مورد نظر از چربی و گرد و غبار و آلودگی‌ کاملا پاک باشد. این موضوع می‌تواند در چسبندگی‌ بهتر چسب پودری تاثیرگذار باشد. بهتر است برای سطوحی که از جنس آسفالت و قیرگونی هستند از پرایمر برای زیرسازی استفاده شود. اگر سطحی که قصد نصب کاشی و سرامیک را بر روی آن دارید دارای رطوبت زیادی است،‌ بهتر می‌باشد که از چسب پودری به طور کامل بر روی سطح قرار دهید. به این صورت کاشی و سرامیک شما بهتر نصب می‌شود.